Ligipääsu keelamine


Ghostery Enterprise selgitab Teile, mis viisidel ettevõtted koguvad ja kasutavad lehitsemisandmeid, et suunata tarbijatele nende eelistustele kohandatud reklaame, ja võimaldab soovi korral ligipääsu sellise teabe kasutamisele keelata. Kui keelate Ghostery Enterprisei veebilehel andmete kasutamise, saadab Ghostery Enterprise vastava ettevõtte serverile teate. Selle teate abil luuakse ligipääsu keelav küpsis, mille server tagasi saadab ja mille Ghostery Enterprise Teie arvutisse salvestab. veebilehitseja küpsis

Enamik veebilehitsejaid laseb vaadata arvutisse salvestatud küpsiste sisu. Nii saate ise kontrollida ligipääsu keelavate küpsiste olemasolu. Näiteks Firefoxi info DoubleClicki ligipääsukeelu küpsise kohta:


 

Konkreetse ettevõtte ligipääsukeelu küpsise sisu on võimalik vaadata sellel lehel.Otsige üles soovitud ettevõte ja vajutage selle nimele. Kui ettevõte pakub ligipääsu keelamise võimalust, siis on küpsise info ära toodud ’Ligipääsukeelu küpsiste’ jaotises.

On tähtis mõista, et küpsised toimivad ühe veebilehitseja piires. Näiteks salvestavad Internet Explorer ja Firefox küpsised eri kohtadesse ning ei loe üksteise küpsiseid. Kui olete Internet Exploreris keelanud ligipääsu ettevõttele ABC, siis te EI OLE keelanud andmetele ligipääsu Firefoxis. Ligipääsu keelamiseks mõlemas veebilehitsejas tuleb sama protsessi korrata ka Firefoxis.